Sdružení Calla
  Dnes je 8. prosince 2023  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Nabídka přednášek a exkurzí

Nabídka výstav k zapůjčení

Nabízíme Vám zapůjčení výstavy, které již putovaly po zemi České, ale stále jsou aktuální.
V případě zájmu nás kontaktujte.Tváře uranu

Výstava Příroda Boletic

Výstava přibližuje prostřednictvím velkoformátových fotografií těžbu uranu a současně dokumentuje její vlivy na životní prostředí a krajinu. Je určena spíše starším žákům, středoškolákům a dospělým.

Tvoří ji 21 ks barevných fotografií formátu 60x40 cm a 10 ks černobílých fotografií 70x70 cm. Vytištěné fotografie jsou lepené na velmi lehké kapa desky a umístěné ve stříbrných rámech beze skla. Ke každé fotografii náleží informační popisek komentující danou problematiku z různých pohledů.

Součástí výstavy je doprovodná a informační brožurka

Výstava je pro převoz uložena do 2 objemných beden a k převozu je třeba auto. Konkrétní podmínky zapůjčení dohodou. Bližší informace k výstavě a jejímu putování

Příroda Boletic

Výstava Příroda Boletic

Výstava velkoformátových fotografi í autorů Vydrová, Hlásek, Ševčík, dokumentující přírodu VVP Boletice.

Buď ve vlastních závěsných rámech 100 x 70 cm pod akrylátem (20 ks) s možností instalace na oboustranných dřevěných panelech (5 ks se stojkami), nebo nezarámová. Expozice je doplněna o 6 textových panelů s fotografiemi na plastových závěsných panelech 100 x 70 cm.

K výstavě je k dispozici celá řada tématických tiskovin.

 

Kde končí naše odpady?

Výstava Kde končí naše odpady?

Výstavu určenou spíše starším středoškolákům a dospělým tvoří 10 hliníkových na výšku orientovaných a do interiéru určených roll-up (výsuvných) panelů o rozměrech 85 x 200 (cm) a nástěnka se vzorky recyklovaných plastů a bioplastů. Panely jsou tematicky zaměřené na hospodaření s odpady v jižních Čechách (kompostování, skládkování, spalování atd.).

Součástí výstavy je i doprovodná informační brožurka "Jihočeské odpady v souvislostech" shrnující obsah výstavy a rozšiřující jej o republikový a evropský kontext. Výstavu si můžete prohlédnout i zde na našem webu.

Pozn.: Manipulace a instalace je po krátkém vysvětlení jednoduchá a rychlá, vše se vejde do kufru osobního auta. Konkrétní podmínky zapůjčení dohodou.

 

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz