Sdružení Calla
  Dnes je 2. července 2020  | Hlavní stránka | Energetika | Ochrana přírody | Odpady | Ekoporadenství | Zpravodaj Ďáblík Anglická vlajka

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy
Tisková zpráva sdružení Calla ze dne 2. 6. 2009

Calla vyzve hejtmana ke schůzce ohledně budoucnosti Boletic

        Vedení Jihočeského kraje v nedávné době vyslovilo odstoupení od záměru lyžařského areálu na Špičáku ve vojenském újezdu Boletice. Dosud však nebyly dořešeny otázky kolem vyjmutí části vojenského území pod civilní správu ze Zásad územního rozvoje jihočeského kraje, v jejichž návrhu nadále "Skiareál Špičák" zůstává. Jako nová hrozba pro území vojenského újezdu přichází navíc návrh na potenciálně vhodné úložiště jaderného odpadu. Proto Calla vyzývá Jihočeské radní k otevřené diskuzi, která by měla přinést odpovědi a snad i návrhy řešení dosud nezodpovězených problémů.

    Calla v posledním týdnu května pořádala pro Jihočeské zastupitele exkurzi do jinak nepřístupných částí Boletic, zejména do okolí Špičáckého sedla. Nepřihlásil se ani jediný. "Exkurzi se však podařilo úspěšně uspořádat, jelikož se nakonec ve velmi krátkém časovém úseku přihlásilo přes 40 zájemců z řad úředníků, pedagogů, studentů  i zájemců z široké veřejnost." uvedla Pavla Matějková. Exkurze proběhla pod odborným vedením specialistů přes flóru a faunu evropsky významné lokality a ptačí oblasti Boletic, Doc. RNDr. Víta Grulicha z Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity a Ing. Jiřího Bureše ze Správy Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

       Doc. Grulich se také podílel na tvorbě textů do skládačky "Špičák", kterou Calla vydala v posledním květnovém týdnu. Calla v rámci kampaně za záchranu Boletic také mezi veřejnost distribuuje korespondenční lístky, skrze které lze apelovat na jihočeské krajské zastupitele ve věci zachování mimořádně cenné přírody Boletic před záměry, které by tuto lokalitu nevratně zničily. Lidé mohou využít také elektronickou formu korespondenčních lístků přímo skrze webové stránky Cally.


Kontakty:
Pavla Matějková, Sdružení Calla
telefon: 387 311 381, email: pavla.matejkova(zavinac)calla.cz

 © 2000 Calla
Calla   |   Fráni Šrámka 35, 370 01 České Budějovice   |   tel: 384 971 930, 384 971 934, fax: 384 971 939   |   calla(at)calla.cz